Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)General Cable/Carol Brand C2064A.21.08
C2064A.21.08
5S-C2064A.21.08
C2064A.21.08
HOOK-UP STRND 18AWG BROWN 1000'
Product Description
| Series: | 2064A |
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 18 AWG |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.080 (2.03mm) |
| Length: | 0.016 (0.41mm) |
| Voltage: | 1000.0' (304.8m) |
| Operating Temperature: | 300V |