969M101-26-1
5S-969M101-26-1
969M101-26-1
HOOK-UP 26AWG CLEAR 1000'
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 26 AWG |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.220 (5.59mm) |
| Length: | - |
| Voltage: | 1000.0' (304.8m) |
| Operating Temperature: | 12kV |
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut