969M101-22-1
5S-969M101-22-1
969M101-22-1
HOOK-UP 22AWG CLEAR 1000'
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 22 AWG |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.230 (5.84mm) |
| Length: | - |
| Voltage: | 1000.0' (304.8m) |
| Operating Temperature: | 31kV |
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut