969M101-20-1
5S-969M101-20-1
969M101-20-1
HOOK-UP 20AWG CLEAR 100'
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 20 AWG |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.240 (6.10mm) |
| Length: | - |
| Voltage: | 100.0' (30.5m) |
| Operating Temperature: | 31kV |
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut