969M101-12-1
5S-969M101-12-1
969M101-12-1
HOOK-UP 12AWG CLEAR 100'
Product Description
| Series: | - |
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 12 AWG |
| Conductor Strand: | - |
| Conductor Material: | Copper |
| Jacket (Insulation) Material: | Tinned |
| Jacket (Insulation) Diameter: | Flexx-Sil? |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.300 (7.62mm) |
| Length: | - |
| Voltage: | 100.0' (30.5m) |
| Operating Temperature: | 42kV |
| Jacket Color: | -65??????C ~ 165??????C |
| Ratings: | Clear |
| Features: | - |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut