Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)CNC Tech 3239-20-1-0500-005-1-TS
3239-20-1-0500-005-1-TS
5S-3239-20-1-0500-005-1-TS
3239-20-1-0500-005-1-TS
SILICON WIRE 20AWG BL 500'
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 20 AWG |
| Conductor Strand: | 21/33 |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.073 (1.85mm) |
| Length: | 0.022 (0.55mm) |
| Voltage: | 500.0' (152.4m) |
| Operating Temperature: | 3000V |
| Jacket Color: | -50??????C ~ 150??????C |
| Ratings: | Blue |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)