Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)CNC Tech 3135-22-1-0500-002-1-TS
3135-22-1-0500-002-1-TS
5S-3135-22-1-0500-002-1-TS
3135-22-1-0500-002-1-TS
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 500'
Product Description
| Series: | - |
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 22 AWG |
| Conductor Strand: | 17/0.0063 |
| Conductor Material: | Copper |
| Jacket (Insulation) Material: | Tinned |
| Jacket (Insulation) Diameter: | Silicone Rubber |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.091 (2.31mm) |
| Length: | 0.030 (0.76mm) |
| Voltage: | 500.0' (152.4m) |
| Operating Temperature: | 600V |
| Jacket Color: | -30??????C ~ 150??????C |
| Ratings: | White |
| Features: | UL Style 3135 |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)