Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)CNC Tech 3135-18-1-0500-007-1-TS
3135-18-1-0500-007-1-TS
5S-3135-18-1-0500-007-1-TS
3135-18-1-0500-007-1-TS
HOOK-UP STRND 18AWG GREEN 500'
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 18 AWG |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.107 (2.72mm) |
| Length: | 0.030 (0.76mm) |
| Voltage: | 500.0' (152.4m) |
| Operating Temperature: | 600V |
| Jacket Color: | -30??????C ~ 150??????C |
| Ratings: | Green |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)