Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)CNC Tech 3132-24-1-0500-011-1-TS
3132-24-1-0500-011-1-TS
5S-3132-24-1-0500-011-1-TS
3132-24-1-0500-011-1-TS
SILICON WIRE 24AWG GN/YL 500'
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 24 AWG |
| Conductor Strand: | 11/1/1934 |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.057 (1.45mm) |
| Length: | 0.015 (0.38mm) |
| Voltage: | 500.0' (152.4m) |
| Operating Temperature: | 300V |
| Jacket Color: | -30??????C ~ 150??????C |
| Ratings: | Green |
| Features: | Yellow |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)