Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)CNC Tech 3132-22-1-0500-010-1-TS
3132-22-1-0500-010-1-TS
5S-3132-22-1-0500-010-1-TS
3132-22-1-0500-010-1-TS
HOOK-UP STRND 22AWG VIOLET 500'
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 22 AWG |
| Conductor Strand: | 17/0.0063 |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.063 (1.60mm) |
| Length: | 0.015 (0.38mm) |
| Voltage: | 500.0' (152.4m) |
| Operating Temperature: | 300V |
| Jacket Color: | -30??????C ~ 150??????C |
| Ratings: | Violet |
| Features: | UL Style 3132 |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)