Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)CNC Tech 3122-22-1-0500-008-1-TS
3122-22-1-0500-008-1-TS
5S-3122-22-1-0500-008-1-TS
3122-22-1-0500-008-1-TS
SILICONE WIRE 22AWG 300V ORANGE
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 22 AWG |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.066 (1.68mm) |
| Length: | 0.019 (0.48mm) |
| Voltage: | 500.0' (152.4m) |
| Operating Temperature: | 300V |
| Jacket Color: | -50??????C ~ 200??????C |
| Ratings: | Orange |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)