2671/29RD-1000
5S-2671/29RD-1000
2671/29RD-1000
HOOK-UP STRND 29AWG RED 1000'
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:29 AWG
Conductor Strand:51/46
Jacket (Insulation) Thickness:0.032 (0.81mm)
Length:0.008 (0.20mm)
Voltage:1000.0' (304.8m)
Operating Temperature:300V
Jacket Color:-40??????C ~ 80??????C
Ratings:Red
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)