Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)Daburn Electronics 2671/28BK-100
2671/28BK-100
5S-2671/28BK-100
2671/28BK-100
HOOK-UP STRND 28AWG BLACK 100'
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 28 AWG |
| Conductor Strand: | 41/44 |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.035 (0.89mm) |
| Length: | 0.010 (0.25mm) |
| Voltage: | 100.0' (30.5m) |
| Operating Temperature: | 150V |
| Jacket Color: | -40??????C ~ 80??????C |
| Ratings: | Black |
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)