2671/24GN-1000
5S-2671/24GN-1000
2671/24GN-1000
HOOK-UP STRND 24AWG GREEN 1000'
Product Description
Series:-
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:24 AWG
Conductor Strand:105/44
Conductor Material:Copper
Jacket (Insulation) Material:Bare
Jacket (Insulation) Diameter:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Thickness:0.045 (1.14mm)
Length:0.010 (0.25mm)
Voltage:1000.0' (304.8m)
Operating Temperature:600V
Jacket Color:-40??????C ~ 80??????C
Ratings:Green
Features:UL Style 1692/1568
Related special
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)