2617/14-BK-1000
5S-2617/14-BK-1000
2617/14-BK-1000
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:14 AWG
Conductor Strand:41/30
Jacket (Insulation) Thickness:0.165 (4.19mm)
Length:0.045 (1.14mm)
Voltage:1000.0' (304.8m)
Operating Temperature:600V
Jacket Color:-40??????C ~ 150??????C
Ratings:Black
Features:UL Style 3212
Related special
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)