Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)Daburn Electronics 2615/30-BK-500
2615/30-BK-500
5S-2615/30-BK-500
2615/30-BK-500
Product Description
| Series: | - |
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 30 AWG |
| Conductor Strand: | 7/1/1938 |
| Conductor Material: | Copper |
| Jacket (Insulation) Material: | Tinned |
| Jacket (Insulation) Diameter: | Silicone Rubber |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.043 (1.09mm) |
| Length: | 0.016 (0.41mm) |
| Voltage: | 500.0' (152.4m) |
| Operating Temperature: | 300V |
| Jacket Color: | -40??????C ~ 150??????C |
| Ratings: | Black |
| Features: | UL Style 3132 |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)