2451/38WH-100
5S-2451/38WH-100
2451/38WH-100
HOOK-UP STRND 300V 38AWG WHT
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:38 AWG
Conductor Strand:7/1/1946
Jacket (Insulation) Thickness:0.009 (0.23mm)
Length:0.0019 (0.048mm)
Voltage:100.0' (30.5m)
Operating Temperature:300V
Jacket Color:-90??????C ~ 250??????C
Ratings:White
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)