2451/34WH-1000
5S-2451/34WH-1000
2451/34WH-1000
HOOK-UP STRND 300V 34AWG WHT
Product Description
Series:2451
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:34 AWG
Conductor Strand:7/1/1942
Conductor Material:Copper
Jacket (Insulation) Material:Silver Coated
Jacket (Insulation) Diameter:Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Thickness:0.013 (0.33mm)
Length:0.0027 (0.069mm)
Voltage:1000.0' (304.8m)
Operating Temperature:300V
Jacket Color:-90??????C ~ 250??????C
Ratings:White
Features:-
Related special
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)