Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)Daburn Electronics 2451/34GR-1000
2451/34GR-1000
5S-2451/34GR-1000
2451/34GR-1000
HOOK-UP STRND 300V 34AWG GRN
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 34 AWG |
| Conductor Strand: | 7/1/1942 |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.013 (0.33mm) |
| Length: | 0.0027 (0.069mm) |
| Voltage: | 1000.0' (304.8m) |
| Operating Temperature: | 300V |
| Jacket Color: | -90??????C ~ 250??????C |
| Ratings: | Green |
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)