2451/32WH-500
5S-2451/32WH-500
2451/32WH-500
HOOK-UP STRND 300V 32AWG WHT
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:32 AWG
Conductor Strand:7/1/1940
Jacket (Insulation) Thickness:0.015 (0.38mm)
Length:0.0030 (0.076mm)
Voltage:500.0' (152.4m)
Operating Temperature:300V
Jacket Color:-90??????C ~ 250??????C
Ratings:White
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)