Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)Daburn Electronics 2451/32RD-500
2451/32RD-500
5S-2451/32RD-500
2451/32RD-500
HOOK-UP STRND 300V 32AWG RED
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 32 AWG |
| Conductor Strand: | 7/1/1940 |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.015 (0.38mm) |
| Length: | 0.0030 (0.076mm) |
| Voltage: | 500.0' (152.4m) |
| Operating Temperature: | 300V |
| Jacket Color: | -90??????C ~ 250??????C |
| Ratings: | Red |
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)