2451/30BK-100
5S-2451/30BK-100
2451/30BK-100
HOOK-UP STRND 300V 30AWG BLK
Product Description
Series:2451
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:30 AWG
Conductor Strand:7/1/1938
Conductor Material:Copper
Jacket (Insulation) Material:Silver Coated
Jacket (Insulation) Diameter:Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Thickness:0.019 (0.50mm)
Length:0.0034 (0.086mm)
Voltage:100.0' (30.5m)
Operating Temperature:300V
Jacket Color:-90??????C ~ 250??????C
Ratings:Black
Features:-
Related special
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)