Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)Daburn Electronics 2215/28BK-1000
2215/28BK-1000
5S-2215/28BK-1000
2215/28BK-1000
HOOK-UP STRND 1000V 28 AWG BLK
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 28 AWG |
| Conductor Strand: | 7/1/1936 |
| Length: | 0.047 (1.19mm) |
| Voltage: | 0.016 (0.41mm) |
| Operating Temperature: | 1000.0' (304.8m) |
| Jacket Color: | 1000V |
| Ratings: | -55??????C ~ 105??????C |
| Features: | Black |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)