2200/16GY-1000
5S-2200/16GY-1000
2200/16GY-1000
HOOK-UP STRND 600V 16AWG GRY
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:16 AWG
Jacket (Insulation) Thickness:Irradiated
Length:0.078 (1.98mm)
Voltage:0.010 (0.25mm)
Operating Temperature:1000.0' (304.8m)
Jacket Color:600V
Ratings:-55??????C ~ 105??????C
Features:Gray
Related special
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)