Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)CNC Tech 10064-30-1-0500-005-1-TS
10064-30-1-0500-005-1-TS
5S-10064-30-1-0500-005-1-TS
10064-30-1-0500-005-1-TS
FEP WIRE BL 500'
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 30 AWG |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.024 (0.61mm) |
| Length: | 0.006 (0.15mm) |
| Voltage: | 500.0' (152.4m) |
| Operating Temperature: | 30V |
| Jacket Color: | -80??????C ~ 105??????C |
| Ratings: | Blue |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors