144NCAT0.35.A6
5S-144NCAT0.35.A6
144NCAT0.35.A6
CABLE 4COND 14AWG 250'
Product Description
| Series: | - |
| Cable Type: | Multi-Conductor |
| Number of Conductors: | 4 |
| Wire Gauge: | 14 AWG |
| Conductor Strand: | 105/34 |
| Conductor Material: | Copper |
| Jacket (Insulation) Material: | Bare |
| Jacket (Insulation) Diameter: | - |
| Shield Type: | - |
| Length: | - |
| Jacket Color: | 250.0' (76.2m) |
| Ratings: | - |
| Features: | - |
| Voltage: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Usage: | - |
| Usage: | - |
| Other: | -,,, |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors