Q-175K-1/16-02-QB6IN-28
5S-Q-175K-1/16-02-QB6IN-28
Q-175K-1/16-02-QB6IN-28
HEATSHRINK 1/16-6 CLEAR
Product Description
| Series: | Q-175K |
| Type: | Tubing |
| Shrinkage Ratio: | Semi Rigid |
| Length: | 2 to 1 |
| Inner Diameter - Supplied: | 0.500' (152.40mm |
| Inner Diameter - Recovered: | 6.00) |
| Recovered Wall Thickness: | 0.063 (1.60mm) |
| Material: | 0.031 (0.79mm) |
| Features: | 0.008 (0.20mm) |