Q-150K-1/16-01-QB48IN-25
5S-Q-150K-1/16-01-QB48IN-25
Q-150K-1/16-01-QB48IN-25
HEATSHRINK PVDF 1/16 X 4' BLK
Product Description
| Series: | Q-150K |
| Type: | Tubing |
| Shrinkage Ratio: | Flexible |
| Length: | 2 to 1 |
| Inner Diameter - Supplied: | 4.00' (1.22m) |
| Inner Diameter - Recovered: | 0.063 (1.60mm) |
| Recovered Wall Thickness: | 0.031 (0.79mm) |
| Material: | 0.010 (0.25mm) |