Home
All Products
Cables, Wires - Management
Heat Shrink TubingTE Connectivity Raychem Cable Protection PI0073-000
PI0073-000
5S-PI0073-000
PI0073-000
HEAT SHRINK FEP 1.6:1 .040 CLR
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Series: | Altera? MT-FEP |
| Type: | Tubing |
| Shrinkage Ratio: | Semi Rigid |
| Length: | 1.6 to 1 |
| Inner Diameter - Supplied: | 4.00' (1.22m) |
| Inner Diameter - Recovered: | 0.040 (1.02mm) |
| Recovered Wall Thickness: | 0.025 (0.64mm) |
| Material: | 0.008 (0.20mm) |
| Features: | Fluorinated Ethylene Propylene (FEP) |
| Color: | Chemical Resistant |
| Operating Temperature: | UV Resistant |
| Shrink Temperature: | Clear |
| Other: | -70??????C ~ 190??????C,190??????C, |
Related special
-
- PAP-04V-S
- JST
- 4 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.079" (2.00mm)
- In stock
-
- PT06SE-10-6SLC
- Amphenol
- 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- PT05SE14-19S-LC
- Amphenol
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- PT06SE-10-6SLC(023)
- Amphenol
- 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- PT06SE12-10PZ-LC
- Amphenol
- 10 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- PT06SE12-10PX-LC
- Amphenol
- 10 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- PT06SE12-3SY-LC
- Amphenol
- 3 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- PT06SE12-3S-LC
- Amphenol
- 3 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- PT06SE10-6P-LC
- Amphenol
- 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- PT06A10-6P-SR-LC
- Amphenol
- 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- PT05SE-12-10SLC
- Amphenol
- 10 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- PT05SE-10-6SLC
- Amphenol
- 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- PT02E22-55SW-LC
- Amphenol Industrial
- 55 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- In stock
-
- PGA308TDD2
- Texas Instruments
- IC PROG SENSOR
- In stock
-
- PGA300ARHHT
- Texas Instruments
- IC SIGNAL COND TRANSMIT 36VQFN
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













