Heat Shrink FabricTE Connectivity Raychem Cable Protection HFT5000-30/15-0-130MM
HFT5000-30/15-0-130MM
5S-HFT5000-30/15-0-130MM
HFT5000-30/15-0-130MM
HEATSHRINK FAB 2:1 1.18 130MM
Product Description
| Series: | HFT5000 |
| Shrinkage Ratio: | 2 to 1 |
| Length: | 5.118 (130.00mm) |
| Diameter - Inner: | 0.59 (15.0mm) |
| Recovered: | 1.18 (30.0mm) |