22-EH360C-C
5S-22-EH360C-C
22-EH360C-C
CBL TIE SS304/EPOXY 500LB 1.18'
Product Description
| Packaging: | 100 per Pkg |
| Series: | 22 |
| Wire/Cable Tie Type: | Standard |
| Length: | 4.44 (112.80mm) |
| Width: | 1.181' (360.00mm) |
| Mounting Type: | 0.472 (12.00mm) |
| Tensile Strength: | Free Hanging (In-Line) |
| Features: | 500 lbs (226.80 kg) |
| Material: | - |
| Color: | Stainless Steel 304 |
| Other: | Epoxy Coated,Silver, |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)