17-S180N-M
5S-17-S180N-M
17-S180N-M
CBL TIE LOCKING NAT 50LB 7.09
Product Description
| Packaging: | 1000 per Pkg |
| Series: | 17 |
| Wire/Cable Tie Type: | Standard |
| Length: | 1.69 (43.00mm) |
| Width: | 0.591' (180.00mm |
| Mounting Type: | 7.09) |
| Tensile Strength: | 0.189 (4.80mm) |
| Features: | Free Hanging (In-Line) |
| Material: | 50 lbs (22.68 kg) |
| Color: | - |
| Other: | Polyamide (PA66),Nylon 6/6,Natural |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors