17-M260N-C
5S-17-M260N-C
17-M260N-C
CBL TIE LOCKING NAT 18LB 10.24
| Length: | 2.82 (71.60mm) |
| Width: | 0.853' (260.00mm |
| Mounting Type: | 10.24) |
| Tensile Strength: | 0.098 (2.50mm) |
| Features: | Free Hanging (In-Line) |
| Material: | 18 lbs (8.16 kg) |
| Color: | - |
| Other: | Polyamide (PA66),Nylon 6/6,Natural |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors