17-HD350N-C
5S-17-HD350N-C
17-HD350N-C
CBL TIE LOCKING NAT 120LB 1.15'
Product Description
| Packaging: | 100 per Pkg |
| Series: | 17 |
| Wire/Cable Tie Type: | Standard |
| Length: | 3.88 (98.55mm) |
| Width: | 1.148' (350.00mm) |
| Mounting Type: | 0.300 (7.62mm) |
| Tensile Strength: | Free Hanging (In-Line) |
| Features: | 120 lbs (54.43 kg) |
| Material: | - |
| Color: | Polyamide (PA66) |
| Other: | Nylon 6/6,Natural, |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors