17-EHD750N-L
5S-17-EHD750N-L
17-EHD750N-L
CBL TIE LOCKING NAT 175LB 2.46'
| Length: | 8.91 (226.50mm) |
| Width: | 2.461' (750.00mm) |
| Mounting Type: | 0.346 (8.80mm) |
| Tensile Strength: | Free Hanging (In-Line) |
| Features: | 175 lbs (79.40 kg) |
| Material: | - |
| Color: | Polyamide (PA66) |
| Other: | Nylon 6/6,Natural, |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors