16-1509N-C
5S-16-1509N-C
16-1509N-C
CABLE TIES SCREW MOUNT BASE
Product Description
| Series: | 16 |
| Type: | Dual Opening |
| Mounting Type: | Screw |
| Size / Dimension: | 0.60 L x 0.37 W x 0.27 H (15.2mm x 9.4mm x 6.8mm) |
| For Use With/Related Products: | Cable Ties up to 0.189 (4.8mm) Width |
| Material: | Nylon |
| Color: | Natural |
| Other: | ,,, |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors