Cable Supports and FastenersEssentra Components OFNS28-S9.5M-01
OFNS28-S9.5M-01
5S-OFNS28-S9.5M-01
OFNS28-S9.5M-01
CBL CLIP WIRE SADDLE NAT ARROW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Type: | Clip |
| Type Attributes: | Wire Saddle |
| Opening Size: | Round |
| Mounting Type: | 1.380 L x 1.730 H (35.05mm x 43.94mm) |
| Material: | Arrowhead |
| Color: | Polyamide (PA66) |
| Length: | Nylon 6/6 |
| Width: | Natural |
| Height: | 1.690 (42.93mm) |
| Panel Hole Size: | 0.270 (6.86mm) |
| Material Thickness: | 2.170 (55.12mm) |
| Material Flammability Rating: | 0.374 (9.50mm) |