Cable Supports and FastenersPanduit Corp HCMU04C13-VM20
HCMU04C13-VM20
5S-HCMU04C13-VM20
HCMU04C13-VM20
CBL CLIP WIRE SADDLE BLACK ARROW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Type: | Clip |
| Type Attributes: | Wire Saddle |
| Opening Size: | Side Entry |
| Mounting Type: | Webbed |
| Material: | 0.157 ~ 0.512 (4.00mm ~ 13.00mm) |
| Color: | Arrowhead |
| Length: | Cupped |
| Width: | Polyamide (PA66) |
| Height: | Nylon 6/6 |
| Panel Hole Size: | Black |
| Material Thickness: | 0.925 (23.50mm) |
| Material Flammability Rating: | 0.394 (10.00mm) |
| Adhesive: | 0.728 (18.50mm) |
| Other: | 0.248 ~ 0.260 (6.30mm ~ 6.60mm),- |