D89116-0131HK-3365/16-D-6
5S-D89116-0131HK-3365/16-D-6
D89116-0131HK-3365/16-D-6
CABLE 16POS SOCKET TO SOCKET 6
Product Description
| Series: | D89 |
| Connector Type: | Socket to Socket |
| Number of Positions: | 16 |
| Number of Rows: | 2 |
| Pitch - Connector: | 0.100 (2.54mm) |
| Pitch - Cable: | 0.050 (1.27mm) |
| Length: | 0.500' (152.40mm |