Flat Flex, Ribbon Jumper CablesTE Connectivity AMP Connectors FSK-1.95A-20
FSK-1.95A-20
5S-FSK-1.95A-20
FSK-1.95A-20
CABLE FLXSTRP 20POS 1.27MM 0.95
Product Description
| Series: | - |
| Cable Type: | Flexstrip |
| Number of Conductors: | 20 |
| Pitch: | 0.050 (1.27mm) |
| Length: | 0.950 (24.13mm) |
| Length - Exposed Ends: | 0.125 (3.18mm) |