14T26-SZLB-250-0LC
5S-14T26-SZLB-250-0LC
14T26-SZLB-250-0LC
MINI D RIBBON CBL ASSY 26POS 2.5
Product Description
| Series: | Mini D Ribbon (MDR) |
| Configuration: | Active |
| Length: | Centronics 26 pos Male to Male |
| Cable Type: | 8.20' (2.50m) |
| Shielding: | Round |
| Style: | Beige |
| Other: | Shielded,Bidirectional |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors