14526-EZ8B-150-07C
5S-14526-EZ8B-150-07C
14526-EZ8B-150-07C
CABLE ASSY MDR 26POS M-M 1.5M
Product Description
| Series: | Mini D Ribbon (MDR) |
| Configuration: | Centronics 26 pos Male to Male |
| Length: | 4.92' (1.50m) |
| Cable Type: | Round |
| Shielding: | Beige |
| Style: | Shielded |
| Other: | Bidirectional, |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors