LXR1240-6M1
5S-LXR1240-6M1
LXR1240-6M1
DIN RAIL 344W 25.68V BATT CHARGR
Product Description
| Series: | Melcher X |
| Type: | Lead Acid |
| Battery Cell Size: | 24V |
| Number of Cells: | 1 |
| Voltage - Nominal: | 27.3V |
| Charge Current - Max: | 12.6A |
| Charge Time: | - |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264VAC |
| Power - Max: | 344W |
| Size / Dimension: | 7.64 L x 4.47 W x 5.43 H (194.00mm x 113.60mm x 138.00mm) |