HWS600L-36/BAT-ND
5S-HWS600L-36/BAT-ND
HWS600L-36/BAT-ND
TDK-Lambda Americas Inc.
Product Description
| Series: | 1 |
| Type: | Active |
| Battery Cell Size: | Power Supply |
| Number of Cells: | - |
| Voltage - Nominal: | 1 |
| Charge Current - Max: | 36V |
| Charge Time: | 18A |
| Voltage - Input: | - |
| Power - Max: | 85 ~ 265 VAC |
| Size / Dimension: | 600W |
| Mounting Type: | 7.48 L x 2.40 W x 4.72 H (190.00mm x 61.00mm x 119.90mm) |