DTB240125UC-P5P-FL
5S-DTB240125UC-P5P-FL
DTB240125UC-P5P-FL
BATT CHRGR LEAD-ACID 24V 1.25A
| Type: | Lead Acid |
| Battery Cell Size: | 24V |
| Number of Cells: | 1 |
| Voltage - Nominal: | 24V |
| Charge Current - Max: | 1.25A |
| Charge Time: | - |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Power - Max: | 30W |
| Size / Dimension: | 2.36 L x 1.48 W x 4.65 H (60.00mm x 37.50mm x 118.00mm) |
| Mounting Type: | Desktop |
| Termination Style: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12mm Female |