DTB240080UC-P5P-FL
5S-DTB240080UC-P5P-FL
DTB240080UC-P5P-FL
BATT CHRGR LEAD-ACID 24V 0.8A
Product Description
| Series: | - |
| Type: | Lead Acid |
| Battery Cell Size: | 24V |
| Number of Cells: | 1 |
| Voltage - Nominal: | 24V |
| Charge Current - Max: | 800mA |
| Charge Time: | - |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Power - Max: | 19.2W |
| Size / Dimension: | 1.89 L x 1.24 W x 4.53 H (48.00mm x 31.50mm x 115.00mm) |
| Mounting Type: | Desktop |
| Termination Style: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12mm Female |