Battery ChargersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands BVW122250003A
BVW122250003A
5S-BVW122250003A
BVW122250003A
BATTERY CHG UNIV 12VDC @ 2.25A
Product Description
| Series: | BVW |
| Type: | Lead Acid |
| Battery Cell Size: | 12V |
| Number of Cells: | 1 |
| Voltage - Nominal: | 12V |
| Charge Current - Max: | 2.25A |
| Charge Time: | - |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Power - Max: | 33W |
| Size / Dimension: | 5.08 L x 3.03 W x 1.57 H (129.00mm x 77.00mm x 40.00mm) |
| Mounting Type: | Desktop |
| Termination Style: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. Female |