SHR7-12-T2
5S-SHR7-12-T2
SHR7-12-T2
BATTERY LEAD ACID 12V 3.5AH
Product Description
| Series: | SHR |
| Part Status: | Active |
| Battery Chemistry: | Lead Acid (VRLA) |
| Battery Cell Size: | - |
| Voltage - Rated: | 12V |
| Capacity: | 3.5Ah |
| Size / Dimension: | 3.54 L x 2.76 W x 4.02 H (90.0mm x 70.0mm x 102.0mm) |
| Termination Style: | Spade |
| Termination Style: | .250 (6.3mm),, |