MPL55-12-B5
5S-MPL55-12-B5
MPL55-12-B5
BATTERY LEAD ACID 12V 53AH
Product Description
| Series: | MPL |
| Part Status: | Active |
| Battery Chemistry: | Lead Acid (VRLA) |
| Battery Cell Size: | - |
| Voltage - Rated: | 12V |
| Capacity: | 53Ah |
| Size / Dimension: | 9.06 L x 5.55 W x 7.95 H (230.1mm x 141.0mm x 202.0mm) |