HRC9-12-T2
5S-HRC9-12-T2
HRC9-12-T2
BATTERY LEAD ACID 12V 8AH
Product Description
| Series: | HRC |
| Part Status: | Active |
| Battery Chemistry: | Lead Acid (VRLA) |
| Battery Cell Size: | - |
| Voltage - Rated: | 12V |
| Capacity: | 8Ah |
| Size / Dimension: | 5.94 L x 2.56 W x 3.94 H (151.0mm x 65.0mm x 100.0mm) |
| Termination Style: | Spade |
| Termination Style: | .187 and .250 (4.7mm and 6.3mm),, |